Čtení na tyto dny

Les

I země občas zatouží
zastavit slunce
a vyšle své posly k obloze

poslové jdou
jdou
nedojdou

a na krok od oblak
za trest
zdřevění

(Jan Tluka) 

Časopis Veronica je i na Facebooku

Vážení čtenáři,

v letošním roce jsme pro Vás připravili novinku. Tou je facebooková stránka časopisu. Proč jsme přistoupili k tomuto kroku? Důvodem je zatraktivnění časopisu. Naším cílem je propagovat časopis na sociálních sítích a vytvořit k vybraným článkům prostor pro diskusi.


Facebook jsme vybrali, protože se jedná o největší sociální síť. Díky její provázanosti lze oslovit poměrně velkou skupinu lidí. Věříme, že Veronica vejde do povědomí širší veřejnosti. Témata časopisu jsou nadčasová a byla by škoda, kdybychom nevyužili moderní nástroj propagace jménem Facebook. Rozhodně to neznamená, že se Veronica zelektronizuje. Stále bude vycházet v papírové verzi s možností přečíst si články online na webu.

Pro čtenáře bude zajímavé diskusní fórum pro články, které budeme sdílet. V současnosti není na webové stránce časopisu možnost pod články diskutovat. Facebook takto nabízí elegantní možnost, jak se zapojit do debaty.

Na Facebooku časopisu budeme sdílet různé typy odkazů. V první řadě chceme zveřejňovat vybrané články z posledního čísla Veroniky. Jako malé ohlédnutí a připomenutí budeme vybírat i ze starých čísel. Samozřejmě nezapomeneme avizovat nové číslo. Budeme sdílet zajímavé články Ekologického institutu Veronica, Nadace Veronica i jiných nevládních organizací. V neposlední řadě bychom rádi uveřejňovali zajímavosti z přírody, krajiny a kultury.

Internetová adresa stránky je: https://www.facebook.com/casopisveronica  Nechcete-li psát diskusní příspěvky, můžete ji sledovat i bez přihlášení na Facebook. Diskuse nebo takzvané like jsou pouze pro registrované uživatele Facebooku.

Věříme, že Facebook bude mít úspěch, poslouží dobré věci a rozšíří dobré jméno časopisu.

Vilém Jurek


csop veronica
facebook
Naším posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
ISSN 1213-0699 | ZO ČSOP Veronica | Panská 9, 602 00 Brno | mapa stránek časopisu